Ana Sayfa
    Ürünlerimiz    Kasko
Kasko
 • Mehmetçik Kasko Sigortası

  TSK mensupları ve emeklileri, onların eş ve çocukları, şehit ve gazi yakınları ile TSK yararına faaliyet gösteren vakıflar ve bu vakıflara bağlı ortaklıkların personeline ait hususi otomobiller için hazırlanan bir sigortadır.

  Türk Silahlı Kuvvetleri Personeline özel Mehmetçik Kasko poliçesi ile aracınız için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm sigorta teminatlarına bir arada, üstelik benzersiz avantajlarla sahip olabilirsiniz.

  Bu ürün ile sigortalılarımıza sunduğumuz geniş kapsamlı Birleşik Kasko’da yer alan tüm teminatlar TSK personeline özel indirimler ile sunulmaktadır.

  Teminatlar

  Eskisi Yerine Yenisi

  Kaskonuzun ilk bir yıllık sigorta süresi içerisinde son model aracınızın çalınması ya da onarılamayacak kadar hasar görmesi durumunda aracınızın aynısı satın alınır, kaybınız telafi edilir.

  Anlaşmalı Servis İstasyonları

  1300’den fazla anlaşmalı servis istasyonu kaza sonrası ücretsiz olarak hizmetinizdedir.

  Değer Artışı Kesintisi Yok

  Hasar gören parçanın yerine yenisi takıldığında aracınızın kazandığı değere karşılık hasar ödemesinden kesinti yapılmaz.Teminat limitinin Devamlılığı Hasar sonrasında herhangi bir ek prim alınmaksızın poliçeniz otomatik olarak hasar öncesi sigorta bedeli üzerinden devam eder.Hasarsızlık İndirimi hasarsız geçen her yıl için size daha fazla indirim sağlanır.

  Sigorta süresi içerisinde cam kırılması hasarlarında, onarımı Şirketimiz ile anlaşmalı cam servisleri dahilinde gerçekleştirilen 1 cam hasarı hasarsızlık indiriminizi etkilemez. Diğer servislerde % 25 muafiyet uygulanması halinde hasarsızlık indirimi yine etkilenmez. Sıfır model araçlarda anlaşmalı, yetkili herhangi bir serviste gerçekleştirilen 1 adet cam hasarı hasarsızlık indirimini etkilemez.

  Anadolu Hizmet

  Günde 24 saat, haftanın 7 günü boyunca nerede olursanız olun, her hangi bir kaza veya arıza durumunda bir telefon ile aşağıda belirtilen tüm hizmetlerden yararlanabilirsiniz:

  • Yolda kalan aracınızın tamirciye götürülmesi,
  • İkamet yerine nakli,
  • Emanet ve muhafazası,
  • Konaklama, seyahate devam etme veya ikamet yerine dönme,
  • Profesyonel sürücü teminine kadar her konuda ücretsiz hizmet,
  • Dünyanın neresinde olursa olsun hastalık ve yaralanma durumlarında sağlık merkezine nakil yapılması,
  • Birlikte seyahat edenlerin nakli,
  • Bir aile üyesinin seyahati veya konaklaması,
  • Yakın bir aile ferdinin ölümü nedeniyle seyahatin yarıda kesilerek geri dönülmesi,
  • Yurt dışında yaralanma veya hastalık durumlarında sağlık yardımının sağlanması,
  • Yurt dışında yaralanma halinde kalışın uzaması,
  • Cenazenin ve seyahat edenlerin nakli,
  • İlaç gönderilmesi için düzenleme yapılması,
  • İkamet yerindeki hasar nedeniyle geri dönüşün sağlanması,
  • Acil mesajların gönderilmesi,
  • Bagaj ve şahsi eşyaların (uçakla seyahatlerde) sigortalıya ulaştırılması,
  • Yurt dışında sigortalıların araçlarıyla karıştıkları trafik kazalarında hukuksal savunma harcamalarının ödenmesi,
  • Ceza davalarında ve kefalet konularında yanınızda,
  • Yolda onarım amacıyla yardım aracı gönderilmesi,
  • Yolda onarım
  • Kısa mesafeli yolcu taşıma ve transfer hizmetleri
  • Araç trafik muayene işlemlerinin organize edilmesi

  Tüm bu avantajlardan araç sahibinin eşi ile birlikte 18 yaşından küçük çocukları da yararlanabilmektedir.

  7 Gün 24 saat "Anadolu Hizmet ve Hasar İşlemleri Hattı "444 0 350"

  "444 0 350" nolu "Anadolu Hizmet ve Hasar İşlemleri Hattı"nı Türkiye'nin her yerinden sabit ve mobil telefonlardan alan kodu çevirmeden 7 gün 24 saat boyunca arayabilirsiniz. Anadolu Hizmet ve Hasar İşlemleri Merkezimiz, Anadolu Hizmet Kasko işlemleriniz, hasar ihbarı alma, hasar dosya durumu hakkında bilgi verme işlemleriniz için hizmetinizdedir.

  Yurt Çapında Yaygın "Anlaşmalı Servis İstasyonları"

  Bir kaza anında aracınız, Anlaşmalı Servis İstasyonlarından uygun göreceğiniz birine tarafınızca veya Anadolu Hizmet tarafından ulaştırıldıktan sonra, sadece gerekli evrakların servise teslim edilmesi ile hiç bir ücret ödenmeksizin tamir olmuş aracınız teslim alabilirsiniz.

  ANADOLU MİNİ ONARIM HİZMETİ

  Anadolu Mini Onarım Paket’i poliçenizin geçerli olduğu süre boyunca oluşabilecek küçük hasarları ücretsiz olarak karşılar. Bu paket dahilinde sunulan hizmetler şunlardır:

  • Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme
  • Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme
  • Boya Tamiri
  • Döşeme Tamiri
  • Ön Cam Tamiri
  • Leke çıkarma
  • Plastik Tampon Tamiri

  Özel İndirimler

  TSK personelinin ihtiyaçlarına göre Birleşik Kasko Sigortası’na ek olarak özel avantajlar sunulmaktadır.

  Enflasyona Karşı Tam Koruma

  Sigorta süresi içerisinde enflasyon nedeniyle aracınızda değerinde meydana gelen artışlar otomatik olarak poliçenize yansıtılır ve herhangi bir hasar durumunda ödemeler gerçekleşen enflasyon oranı üzerinden yapılır.

  Sürücü ve Yolcu ile Araç Dışındakilere Koruma

  Siz ve aracınızın içindekilere ek olarak, aracınızın başkalarına verdiği zararlar da teminat kapsamına alınır.

  Araçta Bulunan Özel ve Değerli Eşyalara Koruma

  Hususi otomobilinizde bulunan kişisel eşyalarınız (Mücevherat, para, cep telefonu ve taşınabilir bilgisayar vb. hariç) araçla birlikte teminat altına alınır.Mesleki eşyalarınız da kişisel eşyalar teminatı altında. Arabanıza bir zarar verilerek eşyanızın çalındıysa eşya teminatınız devrede. Üstelik ek prim almadan.

  Deprem, Sel, Grev, Lokavt, Halk Hareketleri ve Terör Hasarlarına Karşı Koruma

  Hukuksal Koruma

  Hukuksal Koruma Sigortası Genel Şartları kapsamında olan her türlü hukuksal koruma masrafınız karşılanır.

  Bu poliçe aşağıda belirtilen genel şartlar, klozlar ve özel şartlar, poliçede yazılı açıklamalar çerçevesinde hüküm ifade eder.
  -Kasko Sigortası Genel Şartları
  -Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları
  -Motorlu Kara Taşıtları İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları
  -Hukuksal Koruma Sigortası Genel Şartları
  -Motorlu Kara Taşıtları Birleşik Kasko Sigortası Klozlar Kitapçığı
  -Anadolu Hizmet Kitapçığı
  -Anadolu Mini Onarım Kitapçığı

 • Oyak Kasko Sigortası

  AXA SİGORTA Acil Yardım ve Hasar Destek Merkezi yardımına ihtiyacınız olduğunda

  Otomobilinizde mekanik bir arıza olduğunda veya kaza yaptığınızda AXA SİGORTA Acil Yardım ve Hasar Destek Merkezi yardımınıza koşuyor.

  Yapmanız gereken tek şey kişisel bir girişimde bulunmadan bizi aramak. Yardım Merkezimizi yılın 365 günü 24 saat arayabilirsiniz

  ARACINIZ İÇİN…

  Mekanik arıza ve kaza sonucu sigortalı aracın çekilmesi ve/veya vinç ile kurtarılması gereken durumlar,doğrudan AXA SİGORTA tarafından organize ediliyor.

  SÜRÜCÜLER VE YOLCULAR İÇİN…

  Otomobiliniz ile kaza yapmanız halinde, otomobil içinde bulunan herkes hizmetlerimizden yararlanabiliyor. İşte bu hizmetler:

  TIBBİ NAKİL ORGANİZASYONU VE/VEYA GERİ GÖNDERME

  Kaza sonrası en büyük sorunlardan biri sağlık merkezlerine ulaşım. AXA SİGORTA sayesinde kaza sonrasında nakil işlemleri en uygun şekilde gerçekleştiriliyor. Gerektiğinde en yakın, en donanımlı sağlık kurumuna naklediliyorsunuz.

  EVİNİZE DÖNMEK İÇİN

  Tedaviniz bittiğinde AXA SİGORTA'nın sağlayacağı asistans hizmeti ile Türkiye sınırları içerisindeki evinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

  YENİ DEĞER KLOZU

  Dilerseniz son model “0” km aracınızı Yeni Değer Teminatı ile güvence altına alabilirsiniz. Poliçe süresi dahilinde otomobiliniz tam hasarlı hale geldi. Eğer poliçenizde yeni değer teminatı aldıysanız AXA SİGORTA otomobilinizin piyasadaki “0” km fiyatını tespit ediyor ve size bu değere kadar ödeme yapabiliyor.

  SERVİS AVANTAJI

  Anlaşmalı servislerimizden yararlanın. Kaza sonrasında, poliçe limitleriniz dahilinde, anlaşmalı olduğumuz servislere geliyorsunuz, otomobiliniz tamir ediliyor, siz hiçbir ücret ödemiyorsunuz.

  FERDİ KAZA KOLTUK SİGORTASI

  Aracınızı kullanırken meydana gelen trafik kazaları sonucunda aracın sürücüsü ve yolcular yaralanabilir, yaşamlarını kaybedebilirler. Bu durumlarda yaşam kaybı, sürekli sakatlık ve tedavi giderleri için yüksek limitler dahilinde güvence olanağı sunuyoruz.

  İHTİYARİ MALİ SORUMLULUK SİGORTASI

  Otomobilinizle, diğer kişilere verebileceğiniz can ve mal zararlarında da güvenceniz var. Trafik Sigortası'nın teminat limitleri üstünde kalan kısmını, yüksek limitler dahilinde güvence altına alıyoruz.

  HUKUKSAL KORUMA SİGORTASI

  Eğer bir trafik kazası yaptıysanız, sigorta sözleşmesinin kapsadığı konular dahilinde hukuki destek sağlıyoruz. Hukuksal uyuşmazlıkların giderilmesi aşamasında vekalet ücreti, dava masrafları, danışmanlık ücreti, hakem ücreti, teminat akçesi, icra masrafı, temyiz, karar düzeltme, ihtarname çekimi, dilekçe yazımı ve cevapları ile ilk dava masrafları avansı gibi giderleri karşılıyoruz. (Bu hasarın bir bölümüne iştirak edebiliyor, böylece prim indirimi alabiliyorsunuz)

  • Kurallara uygun olmadan başka bir otomobilin çekilmesi sırasında veya otomobilinizin yetkili olmayan kişiler tarafından çekilmesi sırasında oluşan zararlar.
  • Sigara ve benzeri maddelerin teması sonucu oluşan yangın dışındaki zararlar
  • Oyak Kasko Sigortası'nda otomobilinizin hasarından Eskime Payı'nı düşmüyoruz. 10 yaşa kadar olan otomobiliniz için Kıymet Tenzili yapmıyor ve hasarınızı tam olarak ödüyoruz.

  OYAK KASKO SİGORTASI ÇOK AVANTAJLI

  Tazminat aldınız, araç bedeliniz eksildi. Oyak Kasko Sigortası sayesinde Hasar Ek Belgesi Primi'ni ödemenize gerek yok. Hasar sonrası eksilen sigorta bedelinizi otomatik olarak eski bedelinize yükseltiyoruz (ses ve görüntü cihazları hariç olmak üzere). Böylece başlangıçtaki sigorta bedelinizle Oyak Kasko Sigortası güvenceniz devam ediyor.

  ANAHTAR KAYBI ZARARLARININ GİDERİLMESİ

  Araç anahtarınızın kaybolması, çalınması nedeniyle anahtarın yeniden kopyalanması, alarm ve immobilizer'ın yeniden kodlanması, komple kilit değişiminiz de teminat kapsamına dahildir.

  AXA SİGORTA'da OYAK kurum üyelerine özel, geniş kapsamlı bir kasko sigortası var:

  Oyak kasko sigortası

  OYAK kurum üyesi iseniz artık çok şanslısınız. çünkü çok uygun fiyatlarla maksimum güvence, Oyak Kasko Sigortası'nda. Aracınız artık bütün risklere karşı koruma altında. Hem de çok geniş teminatlarla...

  KİMLER İÇİN

  Oyak Kasko Sigortası'ndan yararlanabilecek olanlar: OYAK kurum üyeleri, eşleri ve çocukları.

  OYAK KASKO SİGORTASI NELERİ KAPSIYOR

  Oyak Kasko Sigortası, çarpma, devrilme, yanma, çalınma gibi zararlar karşısında otomobilinizi güvence altına alıyor. Bunlar dışında Oyak Kasko Sigortası size, aşağıda belirttiğimiz teminatları da standart olarak sunuyor:

  • Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, terör nedeniyle oluşan zararlar
  • Deprem, yanardağ püskürmesi, sel ve su baskını sonucu oluşan zararlar

  Oyak Kasko Sigortası avantajlarından yararlanabilmek için size en yakın AXA SİGORTA acentesine gelin, bu özel güvenceye sahip olun.

  HASARSIZLIK İNDİRİMİ

  Aracınızı sigortalattınız ve poliçe süresi içerisinde hiç kaza yapmadınız. O zaman, yıllık kasko priminizde %30'dan %60'a kadar varan indirime hak kazanıyorsunuz. Kazalarda kusursuz olma, bir defaya mahsus cam kırılması durumunda ve başkaca bir hasar talebiniz olmadıkça, hasarsızlık hakkınız bir üst orana çıkar. Yine bir defaya mahsus olmak üzere radyo-teyp hasarınız olması durumunda ve başkaca bir hasar talebiniz olmadıkça, indirim hakkınızı kaybetmezsiniz.

  Belirttiğimiz hasar nedenleri dışında başka bir nedenden dolayı bir defaya mahsus olmak üzere tazminat ödenirse %30 - 40 - 50 - 60 oranındaki 'Hasarsızlık indiriminiz sıfırlanmıyor.' Hasarsızlık indiriminizin devamı bir alt orana indirilerek sağlanıyor.

  PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

  Sigorta primlerinizi peşin öderseniz ek bir indirim hakkına sahip oluyorsunuz.

  GÖREV İLİ İNDİRİMİ

  İkamet ettiğiniz ile göre, görev ili indiriminden yararlanabiliyorsunuz.

  YOLDA DEĞİL, OTELDE KALIN…

  Otomobilinizin onarılması uzun sürüyorsa ve evinize uzaktaysanız beklerken yapacağınız tek şey, size en yakın konaklama merkezine gitmeniz ve orada kalmanız. AXA SİGORTA asistans limitleriniz dahilinde harcamalarınızı karşılıyor.

  OTOMOBİLİNİZİ ONARIMI UZUN SÜRDÜ…

  Diyelim ki otomobiliniz onarıma alındı fakat onarımı 3 günden uzun sürecek. O zaman AXA SİGORTA evinize dönüşünüz için gerekeni yapıyor.

  KİRALIK ARAÇ HİZMETİ

  Kaza sonrası otomobiliniz trafikte seyredemeyecek kadar hasarlanmış, AXA SİGORTA Acil Yardım ve Hasar Destek Merkezi tarafından çekilmiş ve tamiri 1 günden fazla sürüyorsa, size kiralık araç hizmeti sunuyoruz. Kiralık araç hizmetinden azami 3 ya da 7 gün boyunca yararlanabiliyorsunuz. Bu hizmet sigortada belirtilen şartlar dahilinde geçerlidir.

  DİĞER

  AXA SİGORTA Acil Yardım ve Hasar Destek Merkezi'nde ayrıca şunlar var: Sigortalı aracın emanet ve muhafazası, bulunamayan yedek parçaların ve gerektiğinde yedek sürücünün temini, gerekli ilaçların sevki, aracın tamirat sonrasında teslim alınması, acil mesajların iletilmesi ve araç bilgi hattı. Poliçenizde Yardım Hizmeti kilometre limiti olmaksızın satın alınmış ise yukarıdaki hizmetlere ek olarak aşağıdaki hizmetleri de talep edebilirsiniz.

  • Konutunuza doktor ve ambulans yollanması
  • Konutunuza tıbbi uzman ekibi ve teçhizat gönderilmesi
  • Sizin ve aile bireylerinin hastaneye yatırılması durumunda yardım sağlanması
  • Bebeğiniz için tıbbi bilgi hattı hizmeti verilmesi
  • Ani hastalık ve kaza durumlarında çocuklarınıza bakım hizmeti verilmesi veya akraba yanına naklinin sağlanması
  • Sosyal aktiviteleriniz için bilet, otel ve araba kiralama, uçak rezervasyonlarınızın yapılması ve biletinizin teslim edilmesi gibi konularda da yardım alabilirsiniz.
 • Sompo Japan Kasko Sigortası

BES BES İK