Tarihçe

TSK Mehmetçik Vakfı’nın yapmış olduğu yardım ödemeleri için vatandaşlarımızın bağışları yanında Vakıf'a düzenli gelir sağlamak amacıyla, 5 Mayıs 1999 tarihinde Mehmetçik Vakfı Sigorta Aracılık Hizmetleri Limitet Şirketi kurulmuştur.

Şirketimiz, 1 Temmuz 1999 tarihinden itibaren sigortacılık faaliyetlerine başlamıştır. Yetkili acentelikleri ve şubeleri ile kısa sürede hayat ve hayat dışı branşta etkin, güvenilir yaygın bir sigortacılık faaliyetinde bulunmayı hedeflemiştir. Şirketimiz Anadolu Sigorta A.Ş., Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., Axa Sigorta A.Ş., Sompo Japan Sigorta A.Ş., Mapfre Genel Sigorta A.Ş. ve AIG Sigorta A.Ş. şirketlerinin profesyonel acentesidir.

Mehmetçik Vakfı Sigorta Aracılık Hizmetleri Limitet Şirketi %80 TSK Mehmetçik Vakfı, %10 TSK Elele Vakfı ve %10 TSK Eğitim Vakfı iştiraki ile TSK bünyesinde sigorta acenteliği yapmak üzere kurulmuştur.

Bireylerin ve Kurumların tüm sigorta ihtiyaçlarının karşılamak ve emeklilik dönemlerinde, insan onuruna yakışır bir yaşam sürdürebilmelerine olanak sağlayacak çözümleri tanıtmaktır.

Yayınlarımız

Mehmetçik Vakfı Dergimiz 6 ayda bir yayınlanmaktadır!

Farkımız
İhtiyacınız olan sigorta poliçelerini şirketimizden satın alarak Vakfımıza desteğinizi esirgemeyeceğinize inanıyoruz. Çünkü biz, sizlerin desteği ile Türk yurdunun sigortası olan Mehmetçikleri sigortalıyoruz. Sizin, ailenizin ve mahiyetinizdeki bütün personelin, gönüllülük esasına ve tasarruf etme düşüncesi ile sigortalandığınızda, emeklilik planlarından birini seçtiğinizde veya mallarınızı sigortaladığınızda;hem çağdaş dünyada hayatınızı geleceğinizi ve emekliliğinizi uygun teminatlarla garanti altına almış olacak hem de dünyadan ayrıldığınızda sevdiklerinizin rahat yaşam standartlarında hayatlarını idame ettireceklerinin inancını taşıyacaksınız aynı zamanda da TSK Mehmetçik Vakfını ekonomik yönden desteklemiş olacaksınız.

Misyonumuz
Tüm yurt genelinde; Şehitlerimizin, anne-baba,eş ve çocuklarına, Gazilerimizin kendilerine, çocuklarına maddi ve manevi destek sağlayan hissedarlarımızın (TSK Mehmetçik Vakfı, TSK Elele Vakfı, TSK Eğitim Vakfı) ulvi görevlerini yerine getirmesinde gerekli olan kaynağı artırmak, bu amaca ulaşırken gerek şirketin sermayesini, varlıklarını korumak ve tehlikeye atmayacak etkin şekilde yönetmek, gerek sigortalılarımızın kaliteli ve sürekli hizmet almasını sağlamak, güvenli ve her an ulaşılabilir, anlaşılabilir ve hesap verebilir olmaktır.

 

Yönetim Kadromuz

 

Serap ÇETİNKAYA Genel Müdür Tel: 0312 436 27 42-43
Simru SAĞUN Genel Müdür Yardımcısı - Hayat Dışı Sigortalar Tel: 0312 436 27 42-43
Özgür ERCAN İnsan Kaynakları Birim Müdürü Tel: 0312 436 27 42-43
Hayrullah ERSÖZ Şubeler Koordinasyon Birim Müdürü Tel: 0312 436 27 42-43

 

 

MEHMETÇİK VAKFI SİGORTA

Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için canlarını hiçe sayarak görev yapan erbaş ve erlerimizden şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybedenlerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere sosyal ve ekonomik destek sağlamak amacıyla 17 Mayıs 1982 tarihinde kurulmuştur.

Serap ÇETİNKAYA

Bize Ulaşın

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 
  0 (312) 436 27 42 - 43 - 437 77 43
  0 (312) 436 27 44
  Nenehatun Cad. No: 55 GOP ÇANKAYA, ANKARA